Znajdź najtańszy kredyt dla siebie

Kwota Kredytu0 PLN
Okres0 miesięcy

  Poradnik Kredytowy  |  Jak znaleźć sposób na niższe raty kredytu gotówkowego?

Jak znaleźć sposób na niższe raty kredytu gotówkowego?

Kredyty gotówkowe w Polsce zaczynają rzeczywiście cieszyć się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, w końcu pożyczanie pieniędzy przy ich pomocy nie stwarza aż tak wielu problemów. Banki z każdym rokiem przyczyniają się do tego, by formalności było jeszcze mniej. Dlatego nie powinno być dla nas żadnym zaskoczeniem, że możemy swobodnie postarać się o kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu.

Pozostaje jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie, skąd mamy wiedzieć, że dana oferta rzeczywiście będzie dla nas najkorzystniejsza. Przecież obecnie mamy przynajmniej kilkanaście banków znajdujących się w czołówce najbardziej renomowanych placówek. A każdy bank jeszcze dodatkowo gwarantuje nam przynajmniej jeden solidny produkt finansowy, który jest godny większego zainteresowania. Czasami ten wachlarz produktów w jednej placówce bardzo mocno się rozszerza.

By się nie pogubić we wszystkich proponowanych ofertach, najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu skorzystanie z rankingów kredytów gotówkowych. To będzie idealna okazja do tego, żeby poszukać najtańszego produktu, który nie tylko pomoże nam w realizacji celów, ale jednocześnie okaże się mało odczuwalnym obciążeniem dla naszego domowego budżetu.

Jakie metody warto zastosować w celu obniżenia kosztów kredytu gotówkowego?

W pierwszej kolejności nie powinniśmy zapominać o tym, byśmy dokładnie określili na co tak naprawdę potrzebujemy tych pieniędzy. Jeżeli widzimy reklamy z promocjami, niestety możemy ulegać chwili i bardzo szybko podjąć niewłaściwe decyzje. Identycznie może być z promocyjnymi ofertami kredytów gotówkowych. Niestety zaciągamy z tego powodu kredyty na zdecydowanie większe kwoty, niż w rzeczywistości potrzebujemy. W takiej sytuacji najlepiej jest dokładnie rozpisać na co chcemy przeznaczyć pieniądze, a także jaka suma nas usatysfakcjonuje. Ważne jest również, by mimo wszystko przyjrzeć się swoim comiesięcznym wydatkom. Wtedy będzie nam łatwiej określić, na jaką kwotę raty, możemy się zdecydować bez obaw naruszenia naszego domowego budżetu.

Poszukuj ofert, które dają Ci możliwość obniżenia kosztów kredytu. Często banki proponują, że obniżą prowizję, jeżeli wyślesz wniosek przez Internet, zamiast składać go bezpośrednio w oddziale placówki. Innym takim popularnym warunkiem, jest wykupienie pakietu ubezpieczeń. Wtedy faktycznie możemy się przekonać o tym, że znowu mniej zapłacimy za prowizję, a jednocześnie zyskamy atrakcyjny pakiet ubezpieczeń na wypadek niezdolności spłaty rat kredytu.

Interesuje Cię bardzo wysoka kwota, ale obawiasz się, że nie poradzisz sobie z jej spłatą? Celuj w placówki bankowe, które umożliwiają rozciągnięcie całego kredytu na najdłuższy możliwy okres. Rzeczywiści tutaj można wspomnieć przede wszystkim o tym, że miesięczne raty będą w zupełności dostosowane do naszych finansowych możliwości. Chociaż z drugiej strony trzeba liczyć się z pewną zasadą, że im dłużej spłacamy nasze zobowiązanie, tym ostatecznie ponosimy wyższe całkowite koszty.

Dowiedz się, czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu gotówkowego, a także na jakich warunkach odbywa się taka opcja. Rzeczywiście wiele banków oferuje, że ich Kredytobiorcy mogą z powodzeniem uregulować swoje zobowiązanie przed ostatecznym terminem spłaty. Z tego powodu nie pobierają żadnych dodatkowych opłat. Nam jednak zależy na tym, by nasze koszty jeszcze dodatkowo zmalały o niewykorzystany okres spłaty. Takie informacje powinien nam przedstawić konsultant banku. Jeżeli nie dowiedzieliśmy się o nich w czasie rozmowy przed podpisaniem umowy, powinniśmy sami dopytać o ten aspekt.

W celu uniknięcia dodatkowych opłat, doskonałym rozwiązaniem będzie oczywiście wyeliminowanie z listy potencjalnych kredytów gotówkowych, wszystkie oferty zobowiązujące nas do skorzystania z dodatkowych produktów bankowych. Dlatego, jeżeli tylko widzisz wśród warunków przystąpienia do atrakcyjnego kredytu gotówkowego, obowiązek założenia konta osobistego, zdecydowanie zwiększ swoją czujność. Ponieważ może się okazać, że dodatkowe opłaty związane z prowadzeniem nowego rachunku, mogą zaliczać się do dość wysokich. A ostateczne koszty tego kredytu gotówkowego przestaną być już takie atrakcyjne.

Zwracaj uwagę na aktualne rankingi

Jak wiadomo branża bankowa jest niezwykle dynamiczna. Co prawda samo oprocentowanie jest uzależnione od stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego, to jednak placówki bankowe nieustannie manewrują takimi kosztami jak prowizja, czy też opłata przygotowawcza. W związku z tym poszukując dla nas kredytu, który okaże się najkorzystniejszy zawsze powinniśmy zwracać uwagę na najbardziej aktualne rankingi. Ponadto kluczowym dla nas czynnikiem, powinien być wskaźnik przedstawiany przez Roczną Rzeczywistą Stopę Procentową.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.