Znajdź najtańszy kredyt dla siebie

Kwota Kredytu0 PLN
Okres0 miesięcy

  Poradnik Kredytowy  |  Zaplanuj budżet na wakacje z kredytem gotówkowym

Zaplanuj budżet na wakacje z kredytem gotówkowym

Niezależnie od tego, kiedy masz zaplanowany urlop, na pewno swoje wczasy musisz planować z dużym wyprzedzeniem. Wykupowanie wycieczek, rezerwowanie lotów, czy też miejsc noclegowych. Często załatwianie takich spraw na ostatnią chwilę powoduje, że nie tylko mamy problem z wolnymi miejscami, ale również ceny tych ostatnich są zdecydowanie za wysokie.

Dlatego planowanie z wyprzedzeniem będzie doskonałym rozwiązaniem. Ponieważ nie będziesz się obawiać, że kolejny raz urlop spędzisz w domu lub w tym miejscu, które niekoniecznie przypada Ci do gustu. Tylko skąd wziąć gotówkę na realizację swoich planów? Jeżeli tym razem naprawdę chcesz spełnić swoje marzenia, to warto zastanowić się nad wzięciem kredytu gotówkowego. Jego największą zaletą jest to, że pożyczone pieniądze możesz wydać na co tylko chcesz. We wniosku nie musisz wypełniać żadnego oświadczenia, na co rozdysponujesz przydzieloną Ci kwotę. Dla niektórych osób może to być prawdziwe zaskoczenie, szczególnie patrząc na to, że faktycznie pozostałe kredyty, takie jak mieszkaniowe, czy też samochodowe, wymagają już konkretnej deklaracji.

Trafienie na korzystny kredyt gotówkowy, może z pozoru wydawać się wręcz niemożliwe. Jednak nie należy się tym zrażać. Choć banków, a co za tym idzie również samych ofert przybywa, to jednak wcale nie oznacza, że spośród wszystkich produktów nie wyłonimy tego najbardziej właściwego.

Od czego zacząć? Okazuje się, że najlepiej zacząć po prostu od sprawdzenia oferty kredytu konsumenckiego w banku, w którym posiadamy konto bankowe. Może się okazać, że akurat dla stałych Klientów została przygotowana ciekawa promocja. Jeżeli całkowite koszty takiego kredytu będą Cię satysfakcjonować, to nie musisz poszukiwać innego produktu. Zawsze jednak możesz sprawdzić, czy inny bank nie zaproponuje Ci zdecydowanie niższych opłat.

Zanim jednak ostatecznie podpiszesz umowę, już wiesz, że warto porównać ze sobą co najmniej kilka różnych kredytów gotówkowych. Ponadto zapoznaj się z treścią umowy tego, który został potencjalnie przez Ciebie wybrany. Dopiero wtedy możesz spokojnie stać się pełnoprawnym Klientem placówki przedstawiającej najkorzystniejszą dla Ciebie ofertę.

Ranking – duże ułatwienie?

Gdy w pierwszej kolejności tak naprawdę nie wiesz jakie oferty w ogóle warto brać pod uwagę, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z rankingu kredytów gotówkowych. W takich zestawieniach pojawiają się zwykle konkretne informacje na temat tego, z jakimi konkretnie opłatami będziemy mieli do czynienia. Powinniśmy w końcu mieć świadomość tego, że oprocentowanie, nie jest jedynym kosztem jaki ponosimy z tytułu zaciągnięcia kredytu gotówkowego. Ponieważ do takich kosztów z powodzeniem zalicza się jeszcze opłatę przygotowawczą, prowizję, czy też marżę. Niektóre banki życzą sobie także doliczenia kosztów za obowiązkowe ubezpieczenie. Inne natomiast taką opcję traktują już jako dobrowolną.

Jeżeli zwrócimy uwagę na aktualne najkorzystniejsze kredyty gotówkowe, to na pewno wśród nich powinniśmy wymienić produkt, jakim jest PEX -HIT proponowany przez Bank Pekao. Mianowicie jest to kredyt gotówkowy wyróżniający się bardzo niskim RRSO utrzymującym się na poziomie wręcz 9,91% w skali roku. Chociaż oprocentowanie na pierwszy rzut oka może nie wydawać się zbyt wysokie, ponieważ wynosi aż 8,5% w skali roku, to jednak ta oferta nadrabia wyjątkowo niską prowizją na poziomie 1 procenta. Dodatkowo placówka, nie oczekuje od Klientów wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia, co również przekłada się na bardzo niskie koszty całego zobowiązania.

Takich ofert jest oczywiście zdecydowanie więcej. Na pewno znajdziesz dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie, które będzie Ci odpowiadać w stu procentach. Wystarczy tylko sugerować się zawsze aktualnymi rankingami, a na pewno Twój budżet nie zostanie naruszony.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.