Znajdź najtańszy kredyt dla siebie

Kwota Kredytu0 PLN
Okres0 miesięcy

  Poradnik Kredytowy  |  Co warto wiedzieć o kredytach gotówkowych na święta?

Co warto wiedzieć o kredytach gotówkowych na święta?

Jednym z najgorętszych okresów, podczas których wydajemy bardzo dużo pieniędzy, jest okres przedświąteczny. Już praktycznie od samego początku grudnia jesteśmy z każdej strony kuszeni wieloma promocjami. Oczywiście chętnie z nich korzystamy, ponieważ mamy okazję kupić taniej prezenty dla naszych bliskich. Jednak im bardziej się wkręcamy w przedświąteczną atmosferę, tym więcej wydajemy pieniędzy. Często takie zakupy kończą się dla nas jednym wielkim debetem na koncie osobistym. Czy to oznacza w takim razie, że nie będziemy mieli szansy na przygotowanie wymarzonych Świąt Bożego Narodzenia? A może będziemy musieli udawać, że grudniowe, a później styczniowe rachunki za media w ogóle do nas nie dochodzą?

Nie należy unikać odpowiedzialności za pewne zobowiązania finansowe. W związku z tym, zamiast martwić się, czy święta spędzimy z niezapłaconymi rachunkami, lub po prostu w takiej wersji, jaką chcielibyśmy uniknąć, zdecydowanie lepiej będzie skorzystać z propozycji banków. Kredyty gotówkowe wydają się być najlepszym produktem finansowym, który pomoże nam zasilić nasz domowy budżet. Pieniądze z kredytu gotówkowego możemy przeznaczyć na dowolny cel. W związku z tym nie musimy się obawiać tego, że przy składaniu wniosku, będziemy zobowiązani do tłumaczenia się na co potrzebujemy konkretnej sum.

Ponadto kredyty gotówkowe w okresie świątecznym wyróżniają się atrakcyjniejszym oprocentowaniem, a także pozostałymi kosztami. Dzięki temu możemy korzystać z tych produktów finansowych nie tylko w celu przygotowania idealnych świąt, ale również mając na myśli noworoczne wydatki. Tym bardziej, że zwykle po Nowym Roku wszelkie promocje są ucinane.

Łatwa dostępność kredytów gotówkowych

Zanim zdecydujesz się wziąć kredyt gotówkowy, możesz być spokojny, iż nie czekają Cię z tego tytułu zbyt duża ilość formalności. Przede wszystkim w chwili obecnej są one dostępne za pośrednictwem Internetu. To jest bardzo duża wygodna, a także oszczędność czasu i pieniędzy. Prosty formularz możemy zatem wysłać do banku, bez wychodzenia z domu.

By być zadowolonym z propozycji kierowanej przez bank, na samym początku dobrze jest się dokładnie zastanowić, czego tak naprawdę oczekujemy. Jedne osoby będą zainteresowane kredytem gotówkowym o wysokości kilku tysięcy złotych. Rzeczywiście taka kwota jest w zupełności wystarczająca, jeżeli chodzi o urządzanie Świąt Bożego Narodzenia. Często jednak pod koniec roku przychodzą nam nowe pomysły lub marzenia, które postanawiamy tym razem zrealizować. W związku z tym, wnioski obejmują także maksymalne kwoty, sięgające nawet 150 tys. złotych. Takie kredyty są najczęściej spłacane przez okres 10 lat.

Promocyjne oferty kuszą, by pożyczać jak najwięcej. Czy jednak zawsze potrzebujemy tej maksymalnej gotówki, czy może w naszym budżecie zabrakło dosłownie kilkuset złotych. Dopóki nie określimy naszego zapotrzebowania, a także możliwości w związku z wysokością miesięcznych rat, to będzie nam trudno znaleźć dla siebie idealny produkt.

Kolejną przeszkodą, jaką możesz odczuć na własnej skórze, jest tak naprawdę wybór najkorzystniejszego dla siebie kredytu gotówkowego. Jeżeli nie masz czasu na to, by spokojnie zapoznać się z zapoznać się ze wszystkimi produktami, jakie znajdują się w sektorze bankowym, możesz skorzystać z pomocy rankingów kredytów gotówkowych. Dzięki nim znajdziesz swoje typy najtańszych produktów bankowych. W końcu na pewno zależy Ci nie tylko na tym, by kredyt gotówkowy był jak najszybciej dostępny, ale również, by nie pochłaniał zbyt dużej sumy dodatkowych opłat.

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o dochodach

Promocyjne oferty, które są reklamowane przez banki, bardzo często wymagają od nas jednocześnie spełnienia różnych warunków. Jeżeli przykładowo interesują nas kredyty gotówkowe bez zaświadczeń, to należy się przygotować, iż są one udzielane wyłącznie do określonej kwoty. Ponadto zamiast zaświadczenia z miejsca pracy, do wniosku należy dołączyć jedynie wyciąg z konta bankowego. Nie powinno nas dziwić również to, że taka oferta kierowana jest już wyłącznie do Klientów banku, w którym chcemy zaciągnąć kredyt gotówkowy. W związku z tym nowi Klienci, muszą wykazać się odpowiednimi dokumentami potwierdzającymi ich dochody.

Rankingi kredytów gotówkowych

Korzystając z informacji zawartych w rankingach kredytów gotówkowych, zawsze sprawdzaj, czy takie zestawienia zaliczają się do aktualnych. Mianowicie nie będzie miało większego sensu zaciąganie kredytu znajdującego się na pierwszym miejscu w rankingu, jeżeli takie porównanie pochodzi sprzed kilku miesięcy. Ponieważ będzie istniało prawdopodobieństwo, że już od pewnego czasu mamy do czynienia z zupełnie nowym lub promocyjnym produktem finansowym.

Kolejnym aspektem do zawierania korzystnych promocyjnych ofert przedświątecznych, jest przede wszystkim to, by mieć pewność, iż damy radę wszystkie raty spłacać w wyznaczonym terminie. W związku z tym pod żadnym pozorem nie powinniśmy brać zbyt dużych kwot, które kuszą promocyjnym oprocentowaniem. Chociaż bank nie udzieli nam kredytu gotówkowego, jeżeli nie posiadamy odpowiedniej zdolności kredytowej, to jednak sami musimy ustalić, czy w naszym budżecie znajdziemy co miesiąc taką kwotę, która będzie w stanie pokryć ratę kredytu.

Pieniądze na święta

Pamiętaj, żeby przygotowywać Święta Bożego Narodzenia na miarę swoich możliwości. Jest to naturalne, że chcemy dać swoim najbliższym przysłowiową gwiazdkę z nieba. Jednak nie powinniśmy z tego powodu wpędzać się w poważne problemy finansowe. Dlatego najlepiej przed zakupowym szaleństwem, dobrze jest wypisać sobie wszystkie pomysły na prezenty oraz oszacować wydatki. Można także określić maksymalną sumę pieniędzy jaką chcemy lub możemy wydać z okazji Świąt i starać się jej nie przekroczyć. Dzięki temu mimo długiego okresu po świętach, nie będziemy musieli spłacać kredytu związanego z wydatkami z tej okazji.

http://www.17bankow.com/publikacje/52/kredyt-na-twoje-problemy-finansowe

Masz debet na koncie? Weź kredyt gotówkowy

Z jednej strony mówi się, czym się strułeś, tym się lecz. Czy zatem mając problemy finansowe, można ratować swój budżet kolejnym zobowiązaniem? Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe, jeżeli tylko podejdziemy do tego rozwiązania bardzo rozsądnie.

Nasz domowy budżet jest najczęściej obciążony niespodziewanymi wydatkami, takimi jak remont, naprawa samochodu, uroczystość rodzinna, czy też bardzo duży rachunek za media. Oczywiście istnieją rozwiązania zastępcze, które mogą przyczynić się do znacznego zmniejszenia wydatków. Na przykład możemy odmówić przyjścia na ślub i wesele bliskiej osoby, a jeżeli nasza łazienka będzie zalana, możemy czekać z jej remontem tak długo, aż uda nam się uzbierać potrzebną kwotę.
Czy jednak nie będziemy żałować tego, że nie byliśmy w tym najważniejszym dniu przy bliskiej osobie? Albo czy nie będziemy się martwić, że brak remontu zalanej łazienki, wywoła poważniejsze konsekwencje w postaci pojawiającej się pleśni?


Niektóre sprawy warto realizować na bieżąco. Jeżeli zastanawiamy się, czy nie będziemy żałować kredytu gotówkowego, który wzięliśmy, lepiej przemyślmy sobie, czy nie będziemy żałować bardziej, tego, że nie zrealizowaliśmy swoich planów, lub nie spełniliśmy długo odkładanych marzeń. Produkt finansowy, którym jest kredyt gotówkowy może okazać się doskonałym sposobem na poprawę naszej sytuacji finansowej, a także na uporanie się ze zdecydowanie większymi wydatkami.

Wybierz dla siebie najlepszy kredyt gotówkowy

Chociaż kredyt gotówkowy jest bardzo pomocnym produktem finansowym, wcale nie oznacza, że w zaciągnięcie go w każdym banku, będzie dla nas jak najbardziej korzystne. Należy w takim razie skupić się przede wszystkim na tym, by spośród wszystkich dostępnych ofert, wybrać tę najkorzystniejszą. Na co powinniśmy zatem zwracać największą uwagę?

Promocyjne oferty zazwyczaj wyróżniają się bardzo niskim oprocentowaniem. Okazuje się jednak, że nie jest to główny wyznacznik najtańszego kredytu gotówkowego. Największą uwagę należy zatem zwrócić na Roczną Rzeczywistą Stopę Procentową. Ponieważ właśnie ten wskaźnik jest odpowiedzialny za poinformowanie nas z jakimi ostatecznie wszystkimi kosztami będziemy mieli do czynienia, jeżeli zdecydujemy się na konkretny kredyt.

Banki najczęściej oprócz odsetek, doliczają również takie koszty jak, opłata przygotowawcza, czy też prowizja. Na szczęście coraz mniej banków wymaga od swoich Klientów wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia. Chociaż oczywiście starają się ze wszystkich sił zachęcić do podjęcia tego kroku. Niektóre placówki kuszą niższą prowizją, jeżeli Klient zdecyduje się na określony pakiet ubezpieczeń.

Należy również dowiedzieć się, czy przystąpienie do konkretnej oferty, jest równoznaczne z otworzeniem obowiązkowego rachunku bankowego. Jeżeli tak właśnie jest, to powinniśmy bardzo mocno zastanowić się nad tą opcją. Ponieważ konto, z którego nie będziemy korzystać, najprawdopodobniej będzie generowało dodatkowe koszty. A jak wiadomo, w sytuacji, kiedy potrzebujemy dodatkowej gotówki, ponieważ nasz domowy budżet okazał się nie wystarczający, każde wydatki działają ostatecznie na naszą niekorzyść.

Czytaj umowę przed jej podpisaniem

Należy zatem kierować się najważniejszą zasadą, jaką jest zawsze dokładne czytanie treści umowy, którą zamierzamy podpisać. Często reklamy kredytów gotówkowych nie obejmują wszystkich kosztów, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. Dlatego dając sobie szansę na prześledzenie wszystkich informacji zawartych w regulaminie oraz umowie, nie będziemy zaskoczeni ukrytymi kosztami.

Jeżeli zależy nam na skorzystaniu z wyłącznie sprawdzonych ofert, doskonałym rozwiązaniem będzie prześledzenie aktualnych rankingów kredytów gotówkowych. Dzięki nim w ciągu dosłownie kilku minut wyodrębnimy kilka produktów, które pod względem niskich kosztów mogą spełniać nasze oczekiwania. Nie pozostaje nam nic innego, jak zapoznanie się ze szczegółami kredytów, a następnie zdecydowanie dokładnie, jakiej sumy pieniędzy potrzebujemy.

Kalkulatory finansowe dostępne na stronach internetowych banków, pomogą nam oszacować nie tylko wysokość miesięcznej raty, ale również ostateczną kwotę, jaką będziemy musieli oddać. Dzięki temu będziemy mieli rozeznanie jakie kredyty gotówkowe wyjdą dla nas najtaniej oraz najkorzystniej. Tym bardziej, że coraz częściej banki udzielają wsparcia finansowego bez konieczności zakładania konta osobistego. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które nie musi oznaczać związania się z konkretną placówką.

Problemy finansowe bez spirali długów

Bardzo często w ogłoszeniach, a także różnego rodzaju reklamach, możemy również usłyszeć o pożyczkach pozabankowych, które są określane mianem najlepszego sposobu na pozbycie się wszelkich problemów finansowych. Firmy pożyczkowe proponują chwilówki, nie tylko na typowe wydatki konsumenckie, ale również na spłatę wcześniejszych zobowiązań. Chociaż otrzymanie pożyczki pozabankowej jest zdecydowanie łatwiejsze, niż kredytu gotówkowego, trzeba być w tym przypadku jeszcze ostrożniejszym. Może się okazać, że nie zdążymy spłacić zobowiązania w terminie. A wtedy będziemy obarczeni bardzo wysokimi kosztami nieterminowości. Dodatkowo porównując wszystkie opłaty chwilówki z opłatami kredytu gotówkowego udzielanego przez bank, szybko zorientujemy się, że w firmie pożyczkowej zostawimy zdecydowanie więcej oszczędności.

Teraz już wiesz, że nie każdy kredyt gotówkowy, a także nie każda pożyczka może się okazać idealną przepustką do rozwiązania własnych problemów finansowych, czy też znalezienia pieniędzy na dodatkowe wydatki. Do wszystkiego należy podchodzić z odpowiednią ostrożnością.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.