Znajdź najtańszy kredyt dla siebie

Kwota Kredytu0 PLN
Okres0 miesięcy

  Poradnik Kredytowy  |  Jak szukać promocji w bankach?

Jak szukać promocji w bankach?

Lubisz korzystać z różnego rodzaju promocji? Nic dziwnego, chyba nikt nie lubi na niczym przepłacać. Zatem skoro masz pewność, że na danym produkcie możesz zaoszczędzić imponującą sumę, to jak tutaj nie skorzystać z takiej okazji?

Po kredyty gotówkowe sięgamy w chwili, kiedy nasz budżet nie jest w stanie sprostać pewnym wydatkom. Niespodziewane naprawy, remonty, rachunki, czy też mocno przekroczone wydatki z powodu świąt lub wakacji. Jednak dzisiejsze produkty finansowe okazują się być bardzo pomocne, a także oparte na wyjątkowo korzystnych warunkach. Należy tylko dowiedzieć się, w jaki sposób możemy na nie trafić.

Promocyjne kredyty gotówkowe

Bardzo często banki samodzielnie wychodzą z pewną inicjatywa informowania potencjalnych Klientów, o ciekawej promocji na oferowane przez nich kredyty gotówkowe. Dlatego nie powinno być dla nikogo żadnym zaskoczeniem, jeżeli widzimy wiele reklam oraz innych treści marketingowych, gwarantujących najniższe oprocentowanie, lub super okazję kierowaną wyłącznie do nowych Klientów.

Należy jednak pamiętać, że takie promocje również wymagają dokładnego sprawdzenia. Czasami bywa tak, że pod kolorową lub krzykliwą reklamą kryje się wiele istotnych treści. Niestety korzystając z promocyjnych produktów bankowych pod wpływem zwykłego impulsu, później możemy być rozczarowani. Ponieważ oprócz wyjątkowo niskich odsetek, do naszego zobowiązania zostały doliczone dodatkowe koszty. Zatem w jaki sposób, moglibyśmy dowiedzieć się, która promocyjna oferta jest w ogóle godna uwagi?

Rankingi na najlepszą ofertę

Jednym z miejsc, w których możemy znaleźć dla siebie ciekawe propozycje, są rankingi. Właśnie w nich są porównywane te same produkty finansowe, które jednak oferowane są przez różne placówki bankowe. W takim razie warto się zastanowić nad tym, czego my osobiście oczekujemy od idealnego dla nas kredytu gotówkowego. Może zależy nam na niskich opłatach, a może chcemy jednocześnie zakupić w atrakcyjnej cenie ciekawe ubezpieczenie?

Reklamy telewizyjne oraz internetowe

Jeżeli nie korzystamy z różnego rodzaju rankingów, jak i również zestawień produktów finansowych, na pewno wiele informacji o aktualnych promocjach znajdziemy w telewizyjnych spotach reklamowych, bądź wyskakujących reklamach po wejściu na różnego rodzaju strony internetowe. Tutaj nie powinniśmy mieć nawet najmniejszych wątpliwości, że takie placówki bankowe za wszelką cenę starają się zwrócić naszą uwagę. Jednak korzystając z opisanych źródeł informacji na temat aktualnych promocji, nie należy zapominać o przejrzeniu dokładnie regulaminu oraz treści umowy do poszczególnych ofert. Przede wszystkim hasła reklamowe nie zawierają w swojej treści dokładnej sumy, jaką musimy oddać po pożyczeniu odpowiedniej kwoty. Pomocnym narzędziem mogą okazać się także kalkulatory finansowe. Warto jednak zadbać o przedwstępną wycenę naszego ewentualnego zobowiązania w konkretnym banku.

Promocja – czy to na pewno się opłaca?

Chcąc korzystać z różnego rodzaju promocji kredytów gotówkowych, należy wykazać się naprawdę bardzo dużą roztropnością. Przede wszystkim nie należy ulegać magii różnych haseł. Ponieważ jest to chwyt marketingowy, który często wykorzystywany jest przez wiele firm. Zatem niektórzy Klienci korzystają z promocji, która w rzeczywistości promocyjną ofertą nie jest.

W jaki sposób nie dać się nabrać? Przede wszystkim należy mieć rozeznanie, jakie propozycje kosztów kredytów oferują banki w standardzie. Dopiero później, mając jakiś punkt odniesienia, jest łatwiej stwierdzić, czy rzeczywiście wybierając promocyjny produkt uda nam się zaoszczędzić, czy jednak jeszcze dopłacimy.

Nie należy sugerować się potocznymi wskaźnikami kosztów kredytów, jakimi jest oprocentowanie. Ponieważ dużo wyższymi opłatami są na przykład prowizja, czy też ubezpieczenie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu zasugerowanie się Roczną Rzeczywistą Stopą Procentową. W ten sposób znajdziemy prawdziwe koszta naszego zobowiązania.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.