Znajdź najtańszy kredyt dla siebie

Kwota Kredytu0 PLN
Okres0 miesięcy

  Poradnik Kredytowy  |  Sprzedawaj faktury wtedy, kiedy tego potrzebujesz

Sprzedawaj faktury wtedy, kiedy tego potrzebujesz

Czy wiesz, że możesz sprzedać faktury, które wystawiasz swoim kontrahentom? Choć pomysł ten w pierwszej chwili może się wydawać niecodzienny, znajduje zastosowanie w dziesiątkach tysięcy firm na całym świecie – i to niezależnie od ich wielkości. Finansowanie faktur to usługa, z której korzystają zarówno mikroprzedsiębiorstwa, jak i największe korporacje. Na czym to polega i kiedy warto rozważyć taki krok? Sprawdźmy!

Scenariusz 1: klient w przeszłości spóźniał się ze spłatą

To jeden z najczęściej spotykanych scenariuszy. Prowadzisz niewielką firmę, w której jednym ze stałych klientów jest lokalna drukarnia. Po kilkunastu miesiącach współpracy wiesz już, że szef drukarni terminy płatności traktuje umownie – zdarza mu się zapłacić na czas, ale z reguły opóźnienia sięgają tygodnia lub dwóch. Nie chcesz tracić klienta, bo zamówienia z drukarni opiewają na ładną sumkę – i to regularnie. Z drugiej jednak strony opieszałość kontrahenta często stawia Cię w kłopotliwej sytuacji. Co zrobić, by wyjść z trudnej sytuacji z twarzą, nie zrażając do siebie klienta, a jednocześnie odzyskując swoje pieniądze w dogodnym terminie?

Rozwiązaniem jest finansowanie faktur w PragmaGO! To prosta usługa, dzięki której możesz szybko i bez wychodzenia z domu sprzedać dokumenty sprzedaży, które wystawiasz swoim klientom. Nie musisz stać w kolejkach, wisieć na linii telefonicznej przez kilka godzin czy czekać tygodniami na otrzymanie Twoich pieniędzy. Zgłoś fakturę do finansowania za pośrednictwem formularza online, a pieniądze znajdą się na Twoim koncie firmowym już w dwie godziny!

Scenariusz 2: nadarza się okazja, a na firmowym koncie brakuje środków

Atrakcyjna promocja, wyprzedaż u dystrybutora czy nagła zmiana sytuacji na rynku doprowadziły do znaczącego obniżenia kosztów materiałów, których Twoja firma potrzebuje do wykonywania zleceń, a konto firmowe świeci pustkami? W takiej sytuacji trzeba działać błyskawicznie – odkładanie decyzji na następny tydzień może sprawić, że oferta przestanie być aktualna, a Twoja firma przepuści okazję.

Jeżeli wciąż oczekujesz na spłatę faktur ze strony Twoich kontrahentów, nie musisz brać pożyczki czy zaciągać kredytu w banku. Zamiast tego skorzystaj z finansowania faktur – zgłoś dokumenty sprzedaży do finansowania na stronie PragmaGO, zatwierdź warunki umowy kodem w wiadomości SMS i pozyskaj potrzebne środki natychmiast – niezależnie od godziny czy dnia tygodnia.

Scenariusz 3: wystawiamy regularnie faktury z odległym terminem płatności

Czasem przedsiębiorcy wystawiają faktury z odległym terminem płatności, ponieważ taka jest tendencja na rynku lub tego oczekują klienci. Jeżeli zwykle płacą w terminie lub nawet zdarza im się uregulować płatność przed jego upływem, wcale nie musi to prowadzić do kłopotów finansowych. Jeżeli jednak kilkoro klientów jednocześnie będzie zwlekać z zapłatą, może to doprowadzić do powstania zatoru płatniczego, czyli sytuacji, w której Twoja firma nie będzie mogła uregulować swoich zobowiązań tylko dlatego, że wciąż oczekujesz na zapłatę ze strony kontrahentów.

Jeżeli taka sytuacja zdarza się jednorazowo, możesz w dogodnym dla siebie momencie sprzedać faktury korzystając z usługi finansowania faktur w PragmaGO. Dzięki temu otrzymasz potrzebne środki przelewem ekspresowym na konto firmowe. Co więcej – faktor może zadbać także o monitoring należności, a nawet przejąć jej całkowitą obsługę. Oznacza to, że w przypadku opóźnienia ze strony kontrahenta, nie będzie to już Twoim zmartwieniem – ewentualną windykacją zajmie się faktor.

Dowiedz się więcej o usłudze – https://pragmago.pl/finansowanie-faktur/

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.