Znajdź najtańszy kredyt dla siebie

Kwota Kredytu0 PLN
Okres0 miesięcy

  Poradnik Kredytowy  |  Pożyczka gotówkowa w banku – czy to jest możliwe?

Pożyczka gotówkowa w banku – czy to jest możliwe?

Z bankami na pewno kojarzą nam się kredyty gotówkowe. Dlatego, jeżeli tylko słyszymy nieco więcej na temat pożyczki gotówkowej, to automatycznie mamy na myśli firmy pozabankowe. Czy rzeczywiście tak jest? Okazuje się, że coraz więcej banków zaczyna proponować nam nie tylko kredyty, ale i również pożyczki gotówkowe. Różnica między nimi jest wyjątkowo subtelna, rzeczywiście najbardziej wpadająca w ucho. Natomiast jeśli chcemy się dowiedzieć więcej szczegółów na temat tego produktu, warto skupić się na konkretnym przykładzie.

Propozycje pożyczek gotówkowych

Wśród aktualnych propozycji banków, wymienia się między innymi pożyczkę gotówkową, która znajduje się w wachlarzu produktów Millennium Banku. Tutaj mamy do czynienia jak najbardziej z promocyjną ofertą. W takim razie możemy spokojnie powiedzieć o produkcie finansowym wyróżniającym się oprocentowaniem w wysokości od 3% w skali roku, a także prowizją na poziomie 2%. Ostatecznie Roczna Stopa Procentowa w tym przypadku wynosi 14,24%.

Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że możesz już wnioskować o kwotę wynoszącą 1000 złotych, do maksymalnie 150 tysięcy złotych. Ponadto praktycznie wszystkie formalności będziemy mogli załatwić bez wychodzenia z domu. Jeżeli zastanawiamy się, jaka oferta będzie dla nas najkorzystniejsza, a także czy będziemy mogli dopasować ratę kredytową do naszych oczekiwań, pomocnym narzędziem okaże się dla nas kalkulator kredytowy znajdujący się na stronie internetowej banku.

Pożyczkę gotówkową proponuje nam również ING Bank Śląski, który oferuje nam maksymalnie 160 tysięcy złotych ze spłatą przez nawet 96 miesięcy. Oczywiście pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel. Tutaj również znajdziemy na stronie internetowej pomocny kalkulator, dzięki któremu bez najmniejszego problemu ocenimy wysokość miesięcznej raty. Bank podpowiada nam, że pieniądze z powodzeniem możemy również zagospodarować na spłatę wcześniejszych zobowiązań. Dzięki temu ostatecznie nasza ostateczna kwota do oddania będzie niższa, niż w aktualnie spłacanych kredytach bankowych.

Już teraz wiemy, że pożyczki gotówkowe wyróżniają się nie tylko tym, iż można je zaciągnąć za pośrednictwem Internetu, ale również tym, iż pożyczone pieniądze przeznaczamy na dowolnie wybrany przez siebie cel. Nie możemy także zapominać o tym, że jest to doskonały produkt finansowy, dzięki któremu możemy bez problemu spłacić wszystkie nasze wcześniejsze zobowiązania. W taki sposób nie musimy się obawiać, że jakieś wcześniejsze kredyty nas przerosną.

Uważaj, jaką pożyczkę gotówkową zaciągasz

Pożyczka gotówkowa jak widać, niesie ze sobą bardzo wiele zalet. Wśród nich wymienia się chociażby to, że są bardzo łatwo dostępne dla osób, które natychmiast potrzebują solidnego zastrzyku gotówki. Nie powinniśmy jednak korzystać z pierwszej lepszej promocji, ponieważ może się okazać, że nie będzie dla nas ona aż tak korzystna, jakbyśmy tego rzeczywiście oczekiwali.

Skupmy się zatem na tym, by ostatecznie zweryfikować, z jakimi dodatkowymi opłatami będziemy mieli do czynienia, gdybyśmy korzystali z poszczególnych ofert. Niskie oprocentowanie nie jest wyznacznikiem tego, że dana oferta będzie dla nas najtańsza. Ponieważ banki również doliczają do kapitału opłatę przygotowawczą, prowizję, czy też ewentualne ubezpieczenie. Ponadto niektórzy Klienci mogą liczyć jeszcze na dodatkowe obniżki. Mowa jest przede wszystkim o posiadaniu konta osobistego w danej placówce, czy też spełnieniu wielu innych warunków. Przykładowo określone banki proponują zdecydowanie niższą prowizję, jeżeli Klient zdecyduje się na wykupienie pakietu ubezpieczeń. Natomiast w innych placówkach możemy spotkać się z propozycją przeznaczenia pieniędzy na konsolidację wcześniejszych długów. Dzięki temu ostateczne koszty pożyczki gotówkowej będą o wiele niższe, niż gdy pieniądze przeznaczymy na zupełnie inny, dowolny cel.

Pożyczki bankowe vs. pozabankowe

Pewnie wiele osób zastanawia się również nad tym, co się bardziej opłaca – pożyczki bankowe, czy jednak pożyczki zaciągane w firmach pozabankowych. Należy tutaj zwrócić szczególną uwagę na to, że banki wprowadzają taki produkt po to by zaproponować swoim Klientom jeszcze atrakcyjniejsze oferty. W końcu pożyczki gotówkowe są flagowym produktem oferowanym przez firmy pozabankowe. Natomiast dotychczas banki były kojarzone wyłącznie z kredytami gotówkowymi.

Czy to jednak oznacza, że pożyczki pozabankowe są rzeczywiście bardzo dużym zagrożeniem dla banków? Okazuje się, że nie. Ponieważ ostateczne koszty doliczane przez firmy pożyczkowe są zdecydowanie wyższe, niż opłaty pobierane przez bank. Rosną one szczególnie w momencie, kiedy pożyczkobiorca zaczyna się spóźniać ze spłatą pożyczki. Wtedy do zobowiązania natychmiast doliczane są koszty nieterminowości w postaci odsetek karnych, a także wysyłanych monitów.

Wystarczy, że porównamy względem siebie dwa standardowe produkty finansowe, które proponowane są zarówno przez bank, jak i również firmę pożyczkową. Oczywiście pod żadnym pozorem nie należy zwracać uwagi na same oprocentowanie, ponieważ te rzeczywiście może okazać się mało konkretnym wyznacznikiem. Dlatego porównując ze sobą produkt bankowy, jak i również pozabankowy, należy wziąć pod uwagę Roczną Rzeczywistą Stopę Procentową lub całkowitą kwotę do spłaty.

Takim przykładem może być pożyczka gotówkowa proponowana w Millennium Bank, jak i również pożyczka pozabankowa oferowana przez Wonga. W obu placówkach składamy wniosek o pożyczkę w wysokości 3 tys. złotych, na okres 12 miesięcy. W Millennium Banku miesięczna rata wyniesie nas 301 złotych co sprawi, że ostatecznie oddamy 3.612 złotych. Natomiast pożyczają tę samą kwotę w Wonga, również na okres 12 miesięcy, musimy się przygotować na miesięczną ratę w wysokości 371,08 złotych. Ostatecznie w firmie pozabankowej oddamy łącznie 4.452,90 złotych.

Dzięki takim wyliczeniom sami potrafimy sobie odpowiedzieć na pytanie, w której placówce pożyczka gotówkowa okaże się dla nas najkorzystniejsza.

W każdej chwili oczywiście możesz poszukiwać idealnych dla siebie promocji. Będzie to rozwiązanie, które pozwoli Ci na tanie pożyczanie potrzebnej gotówki. Najważniejsze jest rozsądne podchodzenie do podpisywania umów. Ponieważ banki mogą szacować jaką posiadamy zdolność kredytową, ale to ostatecznie my zarządzamy pieniędzmi. W kwestii finansowej, nigdy nie jest za mało przezorności oraz ostrożności w podejmowanych przez nas decyzjach.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.