Znajdź najtańszy kredyt dla siebie

Kwota Kredytu0 PLN
Okres0 miesięcy

  Poradnik Kredytowy  |  Pożyczanie na święta – w banku, czy firmie pozabankowej?

Pożyczanie na święta – w banku, czy firmie pozabankowej?

Okres przedświąteczny we wszystkich branżach, jest chyba jednym z najbardziej pracowitych. Rzeczywiście, jest to doskonała okazja do tego, żeby wyjść do swoich Klientów z różnymi promocjami. Nic dziwnego, że właśnie przed Świętami Bożego Narodzenia, największą rywalizację wyczuwa się również pomiędzy bankami, a także firmami z sektora pozabankowego.

Już się na pewno zdążyliśmy przyzwyczaić do tego, iż tak wiele firm pożyczkowych posiada specjalnie przygotowaną ofertę na Święta. Jedne z nich proponują maksymalne zniżki, inne znowu gwarantują ciekawe nagrody do wygrania. Jest to czas walki o każdego Klienta. Jednocześnie Pożyczkobiorcy, którzy potrafią kalkulować, rzeczywiście mogą na tym skorzystać. Muszą tylko wiedzieć, do jakiej placówki powinni się wbrać: do banku, czy jednak do Pożyczkodawcy?

Promocyjne oferty banków

Jedną z placówek, która dołączyła się do przedświątecznych akcji, jest Alior Bank. Co ciekawe, nie wychodzi do swoich Klientów z propozycją wzięcia kredytu, ale Taniej Pożyczki na Dowód. Czy rzeczywiście jest to promocyjna oferta?

Bank osobom korzystającym z promocyjnej pożyczki, proponuje oprocentowanie w wysokości 4,9 procent. Ale to nie jest wszystko – Klienci są oczywiście zobowiązani jeszcze do zapłacenia prowizji, w wysokości 6 procent od wartości pożyczanego kapitału. Jednym z udogodnień jest to, że żaden Pożyczkobiorca nie jest zmuszony do wzięcia pożyczki z ubezpieczeniem. Nie ma również żadnych przeszkód, by w tym banku wnioskować o pożyczkę, weryfikując swoje dane osobowe, przy pomocy dowodu osobistego. Maksymalna kwota takiej pożyczki, bez zaświadczeń o dochodach wynosi 14 tysięcy złotych. Jednocześnie można powiedzieć, że jest to jedna z atrakcyjniejszych ofert, nawet w porównaniu do firm pożyczkowych, szczególnie dla osób, które jednak poszukują zdecydowanie większej kwoty.

Z dużo niższym oprocentowaniem w skali roku, jak i również mniejszą prowizją, ale i jednocześnie obniżona kwotą pożyczki. Wychodzi BZ WBK. Jest to bank, który tym razem na sportowo reklamuje swoje świąteczne pożyczki.

Klienci z powodzeniem mogą pożyczyć aż do 4 tys. złotych, jednocześnie mając świadomość, że do ich kapitału zostanie doliczone zaledwie 4 procent w skali roku, jak i również 5,5 procent prowizji.

Firmy pożyczkowe i ich przedświąteczne oferty

Tutaj również nie brakuje przedświątecznych promocji, nakłaniających Klientów na szybkie pożyczki. Chociaż oczywiście najlepsza ofertą i tak pozostają darmowe pożyczki, które właściwie do nowych Klientów adresowane są przez cały rok. Zatem nie widać żadnych przeszkód, by skorzystać właśnie z takiej opcji przed świętami.

Weterani darmowych pożyczek, rzeczywiście mogą mieć już nieco trochę trudniej z wyborem darmowych pożyczek, ponieważ większość z nich została przez nich przetestowana. Wtedy rzeczywiście są zainteresowani pożyczkami, które zostały przygotowane specjalnie z okazji świątecznej sprzedaży. Do takich świątecznych propozycji zalicza się chociażby pożyczka długoterminowa udzielana w firmie Zaplo. Tutaj za terminowe spłacenie wszystkich rat możemy otrzymać zwrot wszystkich odsetek. Czy to rzeczywiście jest dla nas korzystna propozycja? Okazuje się, że niekoniecznie. Ponieważ odsetki nie należą do zbyt wysokich opłat. Raptem w skali roku wynoszą kilkadziesiąt złotych. Dlatego akurat ta pożyczka do atrakcyjnych może się nie za bardzo zaliczać. W końcu, jeżeli pożyczymy taką samą kwotę, jak maksymalną darmową pożyczkę, ale po roku oddamy ponad 800 złotych więcej, to kalkulacja jest chyba prosta.

Co wybrać?

Oczywiście nie da się ostatecznie odpowiedzieć na pytanie, jaką pożyczkę jest najlepiej wybrać. Ponieważ zarówno banki, jak i również firmy pozabankowe posiadają swoje plusy i minusy. Wszystko będzie zależeć od tego, jaka kwota ostatecznie nas interesuje. Jeżeli potrzebujemy dosłownie kilkaset złotych, to rzeczywiście zdecydowanie lepiej jest poszukać jakiejś darmowej chwilówki. Jednak rozglądając się za pożyczkami rzędu kilkunastu tysięcy złotych, nie ulega żadnym wątpliwościom, że bardziej będziemy zainteresowani ofertą kierowaną przez banki. Przede wszystkim dlatego, że jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie. Oczywiście ostateczny wybór należy do samej osoby planującej wypełnić wniosek o dodatkową gotówkę.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.