Znajdź najtańszy kredyt dla siebie

Kwota Kredytu0 PLN
Okres0 miesięcy

  Poradnik Kredytowy  |  Która oferta kredytu gotówkowego jest najlepsza?

Która oferta kredytu gotówkowego jest najlepsza?

Masz swoje marzenia lub cele do zrealizowania? Wiążą się one z dodatkową gotówką? Jest to możliwe do spełnienia, jeżeli dowiesz się w jaki sposób znajdziesz dodatkowe źródło pieniędzy. Wystarczy, że skupisz się na najkorzystniejszym kredycie gotówkowym. Rzeczywiście dzięki niemu, będziesz mógł zdecydowanie wcześniej zarządzać potrzebną Ci gotówką. Jednocześnie ten produkt finansowy nie będzie dla Ciebie żadnym obciążeniem, ponieważ wraz z bankiem dostosujesz odpowiednie miesięczne raty. Kredyt gotówkowy w porównaniu do innych produktów bankowych posiada przewagę w tym, iż wcale nie musisz się nikomu tłumaczyć na co przeznaczysz pożyczone pieniądze. W związku z tym możesz swobodnie realizować swoje zamiary, jak i również korzystać z tej formy pożyczki w chwili, kiedy okaże się, iż miesięczna pensja okazała się niezbyt wystarczająca do pokrycia niespodziewanych wydatków.

Stojąc przed wyborem idealnego dla siebie produktu, możesz w pierwszej chwili poczuć się nieco oszołomiony. Rzeczywiście obecnie banków proponujących kredyty gotówkowe, jest bardzo dużo. Tym bardziej, że większość placówek w swojej ofercie posiada nie jeden produkt, ale co najmniej kilka propozycji. Jak się zatem w tym wszystkim nie pogubić? Zasada jest banalnie prosta. Wystarczy skorzystać z aktualnego zestawienia kredytów gotówkowych, by w ciągu kilku chwil mieć rozeznanie, która oferta w danej chwili wychodzi dla nas najkorzystniej. W końcu praktycznie każdy bank posiada zbliżone limity na maksymalną kwotę kredytu, jak i również maksymalny okres spłaty. Jednak oferty różnią się między sobą wysokością oprocentowania, a także dodatkowymi opłatami.

Oprocentowanie to za mało

Już wiemy, że sektor bankowy jest przepełniony wieloma ofertami korzystnych produktów finansowych. Wśród nich wymienia się również wiele kredytów gotówkowych, które mają być promocyjnymi propozycjami. Czy jednak rzeczywiście każdy promocyjny kredyt zasługuje na uwagę, bez sprawdzania innych ofert? Okazuje się, że jest to nieco bardziej skomplikowane, niż nam się wydaje na samym początku. Najczęściej promocyjne oferty ukierunkowane są na niskie oprocentowanie. Dlatego tym bardziej należy zwrócić jeszcze większą uwagę na pozostałe opłaty. Do nich zalicza się przede wszystkim prowizja, opłata przygotowawcza, ewentualne ubezpieczenie, a także koszty związane z prowadzeniem konta osobistego, jeżeli faktycznie pojawia się taki wymóg. Najlepiej zatem zwracać uwagę nie na to, ile procent zostanie doliczonych do pożyczanego kapitału, w postaci tak zwanych odsetek. Najlepszym wyznacznikiem na wszystkie koszty kredytu gotówkowego jest Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania.

Chociaż reklamy z okazji różnych wydarzeń, świąt czy też zbliżających się wakacji będą nas kusić tym, by skorzystać z oferty właśnie tego banku, a nie innego, należy do każdej propozycji podchodzić z bardzo dużym dystansem. Chłodna kalkulacja pomoże nam zorientować się jakie poniesiemy ostateczne koszty kredytu.

Ranking kredytów jest jednym z narzędzi, który nas z powodzeniem naprowadzi właśnie na produkt, który okaże się jednym z najkorzystniejszych, jeśli chodzi o koszty. Jeżeli zależy nam na dokładnym przekalkulowaniu wszystkich opłat w rozmaitych wariantach, dobrze jest również skorzystać z tak zwanych kalkulatorów finansowych. W końcu opłaty są uzależnione nie tylko od odsetek i prowizji, ale także długości spłaty, a także wysokości pożyczanego kapitału.

Wszystko załatwisz przez Internet

Życie w dobie Internetu posiada wiele zalet. Przede wszystkim, przestajemy tracić cenny czas na poszukiwanie idealnej dla siebie oferty. Chyba mało kto jest w stanie sobie wyobrazić, że chodzimy od jednego banku do drugiego czekając na przedstawienie nam konkretnej oferty. Takie spotkania z bankowcami na pewno zajęłyby nam bardzo dużo czasu. Natomiast internetowe porównywarki pozwalają nam na zweryfikowanie najbardziej opłacalnych ofert w ciągu kilku minut. I to oczywiście bez wychodzenia z domu.

W ten sam sposób możemy zapoznać się z dokładnym regulaminem interesującego nas produktu finansowego. Nie musimy poddawać się presji narastającej za naszymi plecami kolejki kolejnych Klientów. Nie musimy również iść do domu z dokumentami, by po ich zapoznaniu ponownie wybrać się do placówki, w której chcemy zaciągnąć kredyt.

We własnym domu możemy jednocześnie zapoznać się z treścią umowy kredytu gotówkowego, jak i również złożyć wniosek o interesującą nas kwotę. Jest to dla nas w taki razie duża oszczędność czasu, jak i również pieniędzy. Co do tego, nie ma żadnych wątpliwości. Tym bardziej, że pomocne kalkulatory finansowe pozwalają Ci na dogodne sprawdzenie ile tak naprawdę wyniesie Cię miesięczna rata. Wtedy możesz dokładnie ocenić, czy takie dodatkowe zobowiązanie, na pewno nie wpłynie niekorzystnie na Twój domowy budżet.

Jedną z propozycji dla osób, które poszukują w taniego kredytu gotówkowego, a jednocześnie nie interesuje ich zbyt wysoka kwota, jest mRaty proponowane przez mBank. W przypadku tego produktu finansowego, Klienci mogą pożyczać już od 300 złotych, do maksymalnie 20 tys. złotych. Jednocześnie Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania, wynosi tylko 11,65%. Zatem pożyczając 10 tysięcy złotych na okres dwóch lat, ostatecznie oddamy 12.422,74 złotych.

Takich korzystnych ofert kredytów gotówkowych jest zdecydowanie więcej. Należy oczywiście samodzielnie ocenić jakie warunki kredytu nas interesują, a także jak bardzo jesteśmy w stanie obciążyć nasz domowy budżet. Dopasowując wysokość miesięcznej raty na pewno uda nam się dojść do optymalnego rozwiązania.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.