Znajdź najtańszy kredyt dla siebie

Kwota Kredytu0 PLN
Okres0 miesięcy

  Poradnik Kredytowy  |  Czy kredyty gotówkowe online są bezpieczne?

Czy kredyty gotówkowe online są bezpieczne?

Korzystanie z Internetu daje nam dzisiaj bardzo wiele różnych możliwości. Dzięki temu możemy załatwić wiele spraw bez wychodzenia z domu. To pozwala nam na zaoszczędzanie czasu oraz pieniędzy. Jednak to nie oznacza, że możemy całkowicie ufać każdej ofercie, a także nie zwracać uwagi na podstawowe zasady bezpieczeństwa. Niestety nie brakuje nieuczciwych osób, które będą podejmować się różnych działań, w celu przechwycenia naszych danych osobowych, by tym samym móc w sposób nielegalny skorzystać z naszych środków finansowych.

Banki posiadają swoje strony internetowe, na których możemy z powodzeniem zakładać konta osobiste, otwierać lokaty, a nawet ubiegać się o kredyty gotówkowe. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wyróżnia się zbyt skomplikowanymi formalnościami. A za to, możemy w ciągu kilkunastu minut, cieszyć się zupełnie nowym produktem finansowym.

Jak ubiegać się o kredyt gotówkowy, by nie łamać zasad bezpieczeństwa?

Ubiegając się o kredyt gotówkowy, przedstawiasz wybranej placówce wiele różnych danych, które nie mogą trafić w niepowołane ręce. Dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób można wypełniać konkretne wnioski, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji oraz kłopotów, które mogą wyniknąć z powodu przechwycenia informacji o naszej osobie przez osoby niepowołane.

Przyglądając się statystykom zebranym przez Główną Komedę Policji, w samym 2015 roku doszło do ponad 4 tys. przestępstw. Ta liczba była dwukrotnie większa, w porównaniu do roku poprzedniego. Oczywiście to nie oznacza, że jest to przestroga przed produktami bankowymi, jakimi są kredyty gotówkowe. Należy po prostu wiedzieć, jak z nich umiejętnie korzystać, by nie dać się oszukać.

Wystarczy tak naprawdę zachować pewne środki ostrożności. A wszystkie działania, które wydają się nam być podejrzane, należy jak najszybciej zgłaszać do banku. Dzięki temu uzyskamy odpowiedź, czy są one na porządku dziennym, czy jednak wyróżniają się pewnymi nieprawidłowościami.

Zasady bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej oraz mobilnej

Przede wszystkim nie należy podawać nikomu swojego hasła i loginu do bankowości internetowej lub mobilnej. Nawet jeżeli są to osoby trzecie z naszego najbliższego środowiska. Podając takie informacje umożliwiamy dostęp osobom trzecim do korzystania z naszych środków finansowych, jak i również zaciągnięcia na nasze nazwisko kredytu, którego oczywiście nie będziemy spłacać.

Bardzo ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas logowania się na swoje konto w banku. Przede wszystkim nigdy nie logujemy się na stronę bankową z dziwnego linku, który został nam na przykład przysłany pocztą elektroniczną. Zawsze należy wpisywać pełny adres do wyszukiwarki internetowej. Jeżeli tylko zauważymy, że panel logowania wygląda inaczej, niż zwykle również należy wykazać się zwiększoną ostrożnością.
Banki na swoich stronach internetowych posiadają specjalny panel, w którym podczas wpisywania hasła, nie powinno ono być widoczne. Niektóre banki wprowadzają również tak zwane jednorazowe kody, które są wysyłane na numer telefonu komórkowego.


Wszelkie wiadomości przesyłane niby od naszego banku, powinniśmy ignorować. Przede wszystkim najczęściej jest tak, że bardzo ważne sprawy są załatwiane drogą telefoniczną. Ponadto po zalogowaniu się do panelu internetowego, mamy dostęp do wiadomości, jakie otrzymujemy od placówki. Natomiast maile zazwyczaj pochodzą od nieuczciwych osób podszywających się pod bank i próbujących wyłudzić nasze dane do logowania. Tym bardziej, nie powinniśmy w tym celu klikać w żadne podsyłane do nas linki.

Dodatkową zasadą bezpieczeństwa, jaką należy się kierować, jest każdorazowe wylogowywanie się ze swojego konta, jeżeli już nie korzystamy z naszego internetowego panelu. W innym przypadku możemy mieć kłopoty, że ktoś po nas będzie korzystał z komputera bądź urządzenia mobilnego. A tym samym zyska dostęp do naszych danych logowania.

Pamiętajmy o tym, by się nie bać zadawać pytań konsultantom, jeżeli tylko posiadamy jakiekolwiek wątpliwości. W tym celu mamy do dyspozycji dane kontaktowe znajdujące się na stronie internetowej. W ten sposób bez najmniejszego problemu dowiemy się, czy konkretne czynności zostały rzeczywiście podjęte przez bank, czy też przez osoby podszywające się pod placówkę. Tym samym mamy okazję zgłosić odpowiednie organy o wykrytych nieprawidłowościach i pomóc zatrzymać ewentualne wyłudzenia. W końcu nie wszyscy Klienci nadal kierują się pomocnymi zasadami zachowania bezpieczeństwa, przez co stają się bardzo łatwym łupem dla oszustów.

Korzystaj ze sprawdzonych ofert

Potrzeba dodatkowego zastrzyku gotówki, również może okazać się przyczyną wielu nadużyć. Chociaż akurat banki muszą spełniać wiele rygorystycznych przepisów zawartych w Kodeksie Cywilnym, nie można zapominać o tym, że pożyczki proponowane są również przez inne instytucje. Wśród nich mamy do czynienia z firmami pozabankowymi, które z jednej strony są obarczone ustawą anty lichwiarską, a z drugiej mogą manewrować pomiędzy różnymi przepisami. W związku z tym takie pożyczki pozabankowe mogą stać się zwiastunem poważnych kłopotów finansowych.

Dlatego należy uważać nie tylko na to, w jaki sposób składamy wniosek internetowy o kredyt lub pożyczkę gotówkową, ale również na to, w którym miejscu to się dokładnie odbywa. By nie trafić na firmę, która niestety nie jest zainteresowana zbyt uczciwą współpracą, nawet jeśli obiecuje pożyczki bez zaświadczeń o dochodach, ale za to ostatecznie dolicza nam bardzo wysokie koszty, lepiej jest skorzystać z oferty banku. Gdy zastanawiasz się, jaki bank wziąć pod uwagę, przestudiuj sprawdzone rankingi kredytów gotówkowych. Nie tylko dzięki temu natrafisz na same sprawdzone oferty, ale również z powodzeniem natrafisz wśród nich na najkorzystniejszy dla siebie kredyt.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.