Znajdź najtańszy kredyt dla siebie

Kwota Kredytu0 PLN
Okres0 miesięcy

  Poradnik Kredytowy  |  Kredyt gotówkowy z możliwie najniższym oprocentowaniem

Kredyt gotówkowy z możliwie najniższym oprocentowaniem

W branży bankowej z powodzeniem można zauważyć pewną sezonowość zwiększonego popytu na kredyty gotówkowe. Najczęściej takie okresy przypadają na wakacje, a także Święta Bożego Narodzenia. O ile, drugi czas jest jak najbardziej zrozumiały, ponieważ każdy w tym czasie boryka się ze zwiększonymi wydatkami, to wiele osób może się zastanawiać tak naprawdę, dlaczego niektórzy zaciągają kredyty gotówkowe właśnie w wakacje?

Otóż wakacje w Polsce, to czas nie tylko wyjazdów na wczasy, ale również spędzania wielu chwil na pracach remontowych oraz poważnych metamorfozach w życiu prywatnym i zawodowym. Z jednej strony wydajemy pieniądze na wypoczynek, natomiast z drugiej – wakacje są doskonałym momentem na wprowadzenie wielu zmian, zapisania się na krótkie kursy, czy też zrealizowanie długo odkładanych celów.

Jak wiadomo, każde z tych założeń, wiąże się również z poniesieniem z tego tytułu odpowiednich kosztów. Jeżeli wiesz już doskonale, że jednak nie wystarczy Ci gotówki na realizację wszystkich swoich postanowień, to rzeczywiście najwyższa pora, by się zastanowić nad kredytem gotówkowym. Należy jednak pamiętać, że do wyboru masz bardzo wiele ofert. Dzięki temu możesz wybrać ten produkt, który okaże się dla Ciebie najtańszy.

Jak wybrać kredyt gotówkowy z najniższym oprocentowaniem?

Śledzenie każdej oferty z osobna może okazać się nie tylko bardzo czasochłonne, ale i również frustrujące. Ponieważ zazwyczaj po taki produkt gotówkowy sięgamy z chęcią uzyskania jak najszybszego wpływu gotówki. W takim razie, nie powinno nas pod żadnym pozorem dziwić to, że wiele ofert posiada skomplikowane regulaminy, których nie jesteśmy w stanie błyskawicznie przeczytać.
By w ogóle wiedzieć, wśród jakich propozycji najlepiej jest się obracać, można skorzystać z pomocnych rankingów. To właśnie dzięki nim, wiesz już, które oferty posiadają nie tylko jedne z najniższych odsetek, ale także pozostałe koszty są wypisane czarno na białym.

Aktualny ranking kredytów gotówkowych na wartość 20 tys. złotych ze spłatą w okresie 60 miesięcy

Na pierwszym miejscu w ostatnim czasie, znajduje się BGŻ BNP Paribas, który nie odbiega w swoich warunkach finansowych praktycznie w każdej sytuacji. Niezależnie, czy pożyczysz kilka tysięcy złotych, czy właśnie wspomniane 20 tys. złotych, w obu przypadkach oprocentowanie wyniesie 4,99% w skali roku. Jednocześnie przygotuj się na zapłacenie prowizji, w wysokości 5,99% od wartości pożyczanego kapitału. W przypadku kredytu gotówkowego z BGŻ BNP Paribas, nie ma mowy o żadnej opłacie przygotowawczej.

Obecnie Citi Handlowy znajduje się na drugim miejscu. Jednocześnie tutaj pożyczając wcześniej wspomnianą kwotę, mamy do czynienia z oprocentowaniem wynoszącym 6,46% w skali roku. Ponadto prowizja na poziomie 9,00% od wartości pożyczanej kwoty, podlega negocjacjom. W związku z tym, jeżeli zależy nam na jak najniższych kosztach kredytu gotówkowego w tym banku, to mamy spore szanse na zrealizowanie swojego planu.

Teraz już wiesz, że najniższe oprocentowanie nie świadczy o doskonałości wybranej przez siebie oferty. Istotne jest również to, czy czasem nie musisz zakładać konta osobistego – co często również wiąże się z dodatkowymi opłatami. Innymi kosztami, na które nie chcemy się godzić, to obowiązkowe ubezpieczenia. Dlatego coraz więcej placówek bankowych, decyduje się na propozycję dobrowolnych pakietów ubezpieczeniowych.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.