Znajdź najtańszy kredyt dla siebie

Kwota Kredytu0 PLN
Okres0 miesięcy

  Poradnik Kredytowy  |  Korzystaj z niskiego oprocentowania pożyczek gotówkowych

Korzystaj z niskiego oprocentowania pożyczek gotówkowych

Oprocentowanie nominalne pożyczek gotówkowych oferowanych przez banki, nigdy nie było jak teraz. Maksymalna wysokość odsetek może sięgać 10%, a często ten limit nie jest wykorzystywany. Wszystko dlatego, ponieważ banki ze wszystkich sił konkurują ze sobą o każdego Klienta. Przez co często w swoich ofertach proponują zdecydowanie niższe oprocentowanie lub atrakcyjne rabaty po spełnieniu różnych warunków.

Dlatego jeżeli Twój domowy budżet, rzeczywiście wymaga pewnego wsparcia finansowego, to warto się zastanowić właśnie nad wzięciem kredytu gotówkowego. Tym bardziej, że w najbliższym czasie nie zapowiada się nic takiego, by stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego poszły w górę. A jak wiadomo, właśnie od nich uzależnione jest proponowane oprocentowanie przez banki.

Kredyty gotówkowe na wszystko co sobie wymarzysz

Największą przewagą kredytów gotówkowych nas pozostałymi kredytami jest przede wszystkim to, że można pożyczone pieniądze przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel. Jest to bardzo wygodne, a także pomocne, jeżeli mamy chwilowe problemy finansowe. Często jest właśnie tak, że nie mamy z czego zapłacić za naprawę samochodu, lub musimy zmierzyć się z dużo wyższą składką za ubezpieczenie komunikacyjne. Do takich nieprzewidzianych wydatków zalicza się również wyższe rachunki za media, czy też uroczystości rodzinne, na których musimy się pojawić.

Korzystanie z kredytu gotówkowego pod żadnym pozorem nie zwalnia nas z poszukiwania najkorzystniejszego produktu bankowego. Oczywiście, jeżeli zależy nam na tym, byśmy nie przepłacali, gdy inny bank oferuje nam tę samą pożyczkę na zdecydowanie korzystniejszych warunkach. Poszukiwanie najtańszego kredytu lub pożyczki kredytowej zalicza się do jednych z najbardziej pracochłonnych czynności. Możemy jednak z niej zrezygnować, jeżeli do tego celu wykorzystamy rzetelnie przygotowane rankingi kredytów gotówkowych.

Zestawienia mają na celu przede wszystkim przedstawienie najkorzystniejszych ofert, jak i również wyodrębnienie tych najtańszych. Często korzystając z kredytu gotówkowego po raz pierwszy, popełniamy znaczący błąd. Mianowicie kierujemy się wyłącznie wysokością oprocentowania. Okazuje się, że nie jest to jedyny koszt, z jakim będziemy mieli do czynienia. Ponieważ do pozostałych opłat dolicza się również prowizję, a także opłaty przygotowawcze. Czasami banki również wymagają od swoich Klientów opłacenia obowiązkowej składki ubezpieczeniowej. Wtedy wszystkie koszty mogą wynieść całkiem pokaźną sumę.

Czy kredyty gotówkowe podrożeją?

Nigdy nie będziemy mieli gwarancji co do tego, czy oprocentowanie kredytów gotówkowych podskoczy do góry, czy też jednak utrzymają się na obecnym poziomie. Tak naprawdę pierwsze poważne wzmianki na temat podwyżek pojawiały się pod koniec ubiegłego roku. Wtedy mówiono o wprowadzeniu zupełnie nowego podatku bankowego. Wtedy wiele placówek bankowych wypowiadało się, że dodatkowe koszty poniesione przez banki, zostaną niestety rozłożone na konsumentów. Nic jednak takiego się nie stało. Oczywiście to nie oznacza, że decydując się na w przyszłości na wzięcie kredytu gotówkowego, możemy kierować się przedawnionymi rankingami. Zawsze szukajmy najbardziej aktualnych zestawień.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.