Znajdź najtańszy kredyt dla siebie

Kwota Kredytu0 PLN
Okres0 miesięcy

  Poradnik Kredytowy  |  Jak rozgryźć ofertę kredytową

Jak rozgryźć ofertę kredytową

Jeżeli jesteś bardzo podejrzliwy w stosunku do rozmaitych ofert kierowanych przez banki, to za chwilę przekonasz się, na jakie kwestie warto zwracać uwagę, by nie wpaść w pułapkę dużego zadłużenia.

Kredyty gotówkowe cieszą się od pewnego czasu rosnącą popularnością. Rzeczywiście w porównaniu do innych produktów finansowych, mowa jest o niewielkiej ilości formalności do spełnienia, żeby w ogóle móc się ubiegać to pożyczkę. Przede wszystkim należy wypełnić bardzo prosty formularz na stronie internetowej. Ponadto często banki oferują konkretną sumę w gotówce, bez konieczności dodawania do wniosku zaświadczeń o dochodach. Najbardziej korzystną sytuację posiadają oczywiście osoby posiadające konta bankowe w danej placówce. Wtedy ich zdolność kredytowa jest wyliczana najczęściej na podstawie wyciągu z konta bankowego z kilku ostatnich miesięcy.

Na pewno porównując kredyty gotówkowe do innych produktów, które oferowane są przez instytucje pozabankowe, zyskujesz gwarancję dużej obniżki. W takim razie możesz się domyślać, że akurat idąc tym tropem, zrealizujesz swoje zamiary, jednocześnie nie martwiąc się za bardzo o obciążenie swojego domowego budżetu.

Dokładnie sprawdzaj każdą ofertę

Jest to całkowicie zrozumiałe, że w dobie dzisiejszej konkurencji banków, jak i również firm pozabankowych, nie brakuje wielu ofert, których nie dasz rady wszystkich samodzielnie przestudiować. W takim razie, w wyselekcjonowaniu kilku, które spełnią Twoje oczekiwania, będzie pierwszym krokiem, jaki możesz wykonać.

W jaki sposób możesz tego dokonać? Okazuje się, że zadanie wcale nie jest takie skomplikowane, jak może Ci się wydawać na samym początku. Mianowicie wystarczy dokładnie się przyjrzeć aktualnym rankingom, które z powodzeniem naprowadzą Cię na jedne z najtańszych kredytów gotówkowych. Nie powinniśmy również zapominać o tym, żeby nie wyznaczać ich jako pewnik. Ale przed ostatecznym podpisaniem umowy, dokładnie zapoznać się z jej treścią.

Jeżeli tylko uznasz, iż jakaś rzecz zawarta w umowie, nie jest dla Ciebie do końca zrozumiała, to nie ma żadnych przeszkód, by się dopytać konsultantów banku, o wytłumaczenie jej istoty. W innym przypadku zawsze możesz skontaktować się z profesjonalnym doradcą finansowym.

Koszty dodatkowe

Oferty kredytów gotówkowych, najczęściej rywalizują pomiędzy sobą niskim oprocentowaniem. Jeżeli już masz na oku jedną z propozycji, która wyróżnia się wyjątkowo niskimi odsetkami, zatrzymaj się na chwilę i poszukaj kosztów dodatkowych. Z pozoru takie zadanie wydaje się być nudne i bezcelowe. Szybko jednak odkryjesz, że oprócz oprocentowania, bank do kredytu gotówkowego dolicza także inne opłaty.

Wśród innych opłat wymienia się przede wszystkim opłatę przygotowawczą, a także prowizję. Akurat ten pierwszy koszt, jest już coraz rzadziej stosowany. Jednak warto zwrócić uwagę, czy w przypadku interesującej nas oferty, nie będziemy musieli jej spłacać. Dodatkowym kosztem, który może się pojawić, ale wcale nie musi – jest pakiet ubezpieczeń. Niektóre banki starają się zachęcić do skorzystania z zakupu polisy, niższym oprocentowaniem, a także mniejszą prowizją. Jednak to sam Klient musi ocenić, czy rzeczywiście taki pakiet ubezpieczeń jest mu potrzebny, czy też nie.

Wiele osób zatem po szczegółowej kalkulacji, jest zdumionych, że z pozoru niskie oprocentowanie, niesie ze sobą, tak dużą sumę, jaką należy ostatecznie oddać placówce bankowej. Teraz już wiemy, że oprócz odsetek, do naszego kredytu mogą być doliczane jeszcze zupełnie inne koszty.

Kalkulatory kredytów gotówkowych

Jeżeli wymienione koszty oraz dodatkowe opłaty nie stanowią dla Ciebie żadnej wskazówki, ile rzeczywiście wyniesie Cię rata kredytu, doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie oczywiście skorzystanie z intuicyjnych kalkulatorów. Takie narzędzie pozwoli Ci dokładnie wyliczyć, nie tylko ile zapłacisz za poszczególne raty, ale również wskaże Ci całkowity koszt Twojego zobowiązania. Dzięki temu łatwiej będzie Ci ocenić, w którym banku, za tę samą kwotę oraz okres spłaty, zapłacisz najmniej.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.