Znajdź najtańszy kredyt dla siebie

Kwota Kredytu0 PLN
Okres0 miesięcy

  Uncategorized  |  Czym są kredyty konsumenckie?

Czym są kredyty konsumenckie?

W ofertach banków bardzo często pojawiają się oferty atrakcyjnych kredytów konsumenckich. Czy rzeczywiście jest to produkt, który pojawił się zupełnie niedawno?

Okazuje się, że tak naprawdę kredyty konsumenckie, nie powinny być już dla nas żadnym zaskoczeniem. Ponieważ tak naprawdę są one inną nazwą kredytów gotówkowych. W takim razie, jeżeli tylko potrzebujemy pieniędzy na wybrany przez siebie cel, to z powodzeniem możemy zdecydować się właśnie na ten produkt finansowy.

Największą zaletą kredytów konsumenckich jest to, że nie musimy się obawiać, iż nie będziemy mieli od kogo pożyczyć pieniędzy na niespodziewane wydatki, czy nawet na realizację naszych marzeń. Gdy chcemy skorzystać z pomocy kogoś bliskiego lub znajomego, niestety często jesteśmy pytani na co potrzebujemy pieniędzy. Po określeniu celu, nie zawsze spotykamy się z aprobatą, przez co tracimy ewentualne możliwości pożyczenia potrzebnej nam gotówki. Staranie się o kredyt gotówkowy w banku posiada zupełnie inny charakter. Przede wszystkim nikt nas nie spyta, na jaki cel chcemy przeznaczyć pieniądze.

Jak uzyskać kredyt gotówkowy?

Obecnie mamy do czynienia ze zdecydowanie mniejszą ilością formalności, jakie musimy spełnić, by móc uzyskać kredyt gotówkowy. Tak naprawdę nie musimy spełniać w tym kierunku zbyt wielu warunków. Na pewno musimy wyróżniać się odpowiednią zdolnością kredytową. Ponadto banki sprawdzają naszą historię kredytową. To czy nie mamy jakichś zaległości w poprzednich zobowiązaniach, jest skrupulatnie weryfikowane w Biurze Informacji Kredytowej. Oczywiście nie obejdzie się bez podania swoich danych osobowych oraz adresowych. Następnie przechodzimy do ustalenia wysokości kredytu konsumenckiego oraz poszczególnych rat miesięcznych.

Na co wydajemy pieniądze z kredytu gotówkowego?

Kredyty konsumenckie najczęściej zaciągamy na niespodziewane wydatki, a także cele, których nie jesteśmy w stanie zrealizować z naszej pensji. Do takich niespodziewanych wydatków najczęściej zaliczają się dość wysokie rachunki za media, remont mieszkania, czy też naprawa samochodu.

Jednak pojawiają się również przesłanki o tym, że pożyczamy chętnie pieniądze na spełnianie naszych marzeń. Dlatego za pożyczane pieniądze wyjeżdżamy na długo odkładane wczasy, zapisujemy się na rozmaite kursy, wyprawiamy święta, czy też organizujemy ważne dla nas przyjęcia.

Jak wziąć tani kredyt gotówkowy?

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób możesz wziąć kredyt gotówkowy, a przy okazji nie przepłacić, to warto w tym celu skorzystać z tak zwanych zestawień oraz rankingów finansowych. Ponieważ właśnie w nich znajdziesz informacje o najkorzystniejszych produktach bankowych. Pod żadnym pozorem nie możesz zapominać o tym, że oprocentowanie nie jest jedynym kosztem, z jakim masz do czynienia. Często największy odsetek Rocznej Rzeczywistej Stopy Procentowej generuje prowizja, szczególnie jeżeli zaciągamy kredyt na bardzo krótki okres czasu.

Dopiero wtedy rzeczywiście możemy uznać, że bierzemy na siebie zobowiązanie, które będziemy w stanie spokojnie spłacić. W końcu nie chodzi o to, by później mieć z powodu kredytu gotówkowego, jakiekolwiek problemy finansowe.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.