Znajdź najtańszy kredyt dla siebie

Kwota Kredytu0 PLN
Okres0 miesięcy

  Poradnik Kredytowy  |  Czy opłaca się wziąć mniejszy kredyt?

Czy opłaca się wziąć mniejszy kredyt?

Często niespodziewane wydatki spadają jak grom z jasnego nieba. Jeżeli do Twojego domowego budżetu również wkradła się taka sytuacja, pewnie zastanawiasz się nad zaciągnięciem pożyczki. Rozważając opcję wzięcia chwilówki w firmie pożyczkowej, czy też kredytu gotówkowego w banku, zaczynasz się na poważnie zastanawiać, która opcja wydaje się być lepsza.

Nie powinno być również dla Ciebie zaskoczeniem, że niektóre instytucje po macoszemu traktują osoby, których interesują małe pożyczki. Dlatego tym bardziej warto jasno określić swoje wymagania, by nie trafić na kosztowny produkt finansowy. Patrząc na same oprocentowanie, możesz ulec pewnemu złudzeniu, że Twoja pożyczka będzie jak najbardziej bezproblemowa. Dlatego należy dokładnie dowiedzieć się, nie tylko na co należy zwracać swoją uwagę, ale także założyć sobie pewne warunki w tej sprawie. Kolejnym krokiem może być spokojne przeglądanie rankingu ofert finansowych, dzięki czemu zdecydowanie szybciej oddzielisz produkty, które trafiają w Twój gust, od tych, które kompletnie nie zasługują na Twój czas.

Na co pożyczamy niewielkie kwoty?

Jeżeli interesują nas pożyczki warte kilkadziesiąt tysięcy złotych, lub nawet przekraczające sumę stu tysięcy złotych, to nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości, że za taką potrzebą stoją poważne cele i przedsięwzięcia. Na co jednak najczęściej wydajemy pieniądze z kredytów i pożyczek na małe kwoty?

  • Na wakacje – najczęściej takie pożyczki lub kredyty są zaciąganie w czasie urlopowym. Wtedy albo brakuje nam konkretnej kwoty do zrealizowania wyjazdu, lub po prostu poszukujemy źródła finansowego, z którego moglibyśmy opłacić korzystną wycieczkę. Jest to lepsze rozwiązanie, niż spędzenie w domu całego urlopu i zamartwianie się, że tym razem nie udało się nigdzie pojechać
  • Na wyprawkę szkolną – często po udanych wakacjach, nasz domowy budżet jest bardzo mocno nadszarpnięty. Nie powinniśmy się w ogóle dziwić, że może nam brakować odpowiedniej sumy po to, by móc spokojnie zakupić wszystkie rzeczy potrzebne do wyprawki szkolnej dla naszych dzieci.
  • Na święta – Okres przedświątecznych zakupów, najczęściej mija na poważnym deficycie na koncie bankowym. Aby uniknąć z tego powodu jakichkolwiek frustracji, a także mieć pewność, iż wszystkie prezenty z powodzeniem kupimy na czas, doskonałym rozwiązaniem będzie po prostu skorzystanie z kredytu.
  • Na remont – odkładanie pieniędzy na długofalowe cele, nie jest pod żadnym pozorem łatwym zadaniem. W takim razie, jeśli planujemy remont mieszkania, zdecydowanie łatwiej będzie nam wziąć na ten cel kredyt gotówkowy. Tym bardziej, jeżeli pewne sprawy nie pozwalają nam dłużej czekać z wykonaniem pewnych napraw.
  • Na wysokie rachunki – zdarzają się takie sytuacje, kiedy rzeczywiście musimy wziąć na siebie płatności zdecydowanie większych rachunki, niż zwykle. Sezon grzewczy, podwyżki za media, czy też goszczenie w swoim osób kilku osób, powoduje, że faktury nie mają dla nas litości. Jednocześnie zwlekanie z zapłaceniem wszystkich zobowiązań, może wiązać się ze zdecydowanie poważniejszymi konsekwencjami.
  • Na naprawę samochodu – samochody mają to do siebie, że co jakiś czas muszą wylądować w zakładzie mechanicznym. Zatem można się domyślać przede wszystkim tego, że za jakiś czas konkretna część będzie musiała zostać wymieniona. Im lepszy model samochodu, tym naprawy są również kosztowniejsze. Jeśli w zanadrzu nie posiadamy oszczędności przeznaczonych na ten cel, zdecydowanie lepiej jest wtedy sięgnąć najzwyczajniej w świecie po gotówkę z banku.
  • Na zakup w promocyjnej cenie – Marzy Ci się jakiś przedmiot, na przykład aparat fotograficzny? Może od dłuższego czasu polujesz na nową lodówkę lub pralkę, ponieważ stary sprzęt i tak będzie musiał zostać prędzej czy później wymieniony. Jeżeli akurat trafisz na atrakcyjną promocję upatrzonego przez siebie przedmiotu, to chyba nie ma żadnych wątpliwości, że kredyt gotówkowy również okaże się dla Ciebie dogodnym produktem przyspieszającym realizację zakupu.
  • Na edukację i kursy – Ogłoszenia z różnymi kursami tańca czy też kursami językowymi, są przez Ciebie przekładane na bliżej nieokreślony czas? Ciągle twierdzisz, że nie masz wystarczającej ilości gotówki, na realizację tego celu? Już wiesz, że sięgając po kredyt gotówkowy, możesz opłacić wymarzony przez siebie kurs, nie pytając się nawet, czy jest możliwość uregulowania płatności w ratach. Dzięki temu jeszcze bardziej zmotywujesz się do nauki nowych umiejętności
  • Uroczystości rodzinne – Chrzciny, Komunie św., Śluby oraz wiele innych uroczystości, mogą bardzo mocno naruszyć Twój osobisty budżet. Tym bardziej, jeżeli w ciągu roku masz co najmniej kilka takich uroczystości, na których wypada się zjawić. Wtedy wiadomo, że koszty podróży, prezentów, jak i również własnego ubioru – zaczynają rosnąć niczym grzyby po deszczu. Zamiast zamartwiać się za każdym razem, skąd wziąć pieniądze na kolejną uroczystość, zdecydowanie lepiej będzie rozpisać ile pieniędzy potrzebujemy na wszystkie. Jeden kredyt pomaga załatwić wiele problemów.

Weź pod uwagę dokładnie jaką kwotę potrzebujesz, a także jakie raty maksymalnie możesz płacić w ciągu każdego miesiąca. Dzięki temu ocenisz, z jakimi produktami proponowanymi przez banki, będziesz mógł iść w parze, a które okażą się być dla Ciebie najmniej korzystne. Pomocnym rozwiązaniem na pewno okażą się rankingi, które jasno informują o wszystkich kosztach najpopularniejszych produktów finansowych.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.