Znajdź najtańszy kredyt dla siebie

Kwota Kredytu0 PLN
Okres0 miesięcy

  Poradnik Kredytowy  |  Bierzesz kredyt gotówkowy? – Nie przepłacaj!

Bierzesz kredyt gotówkowy? – Nie przepłacaj!

Powinieneś już dawno wiedzieć o tym, że kredyt gotówkowy z jednego banku, nie jest równy kredytowi gotówkowemu w innej placówce. Jak się można domyślać, tutaj mamy do czynienia z wieloma różnymi kosztami, które się miedzy sobą znacznie różnią. Czy można skorzystać z takiej oferty jak najbardziej rozsądnie i jeszcze się nie pogubić? Okazuje się, że jest to możliwe. Pomocnym narzędziem w tej sytuacji okaże się porównywarka finansowa, w której znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje o kosztach potencjalnego produktu.

Rzeczywiście samodzielne porównywanie wszystkich ofert bywa strasznie trudne i czasochłonne. Jednak korzystając z rankingu kredytów gotówkowych, jesteśmy w stanie zobaczyć, jak rzeczywiście przedstawia się sytuacja związana ze wszystkimi kosztami.

Odsetki, to nie wszystko

Najczęściej nasza uwaga jest zwracana na to, jak wysokie oprocentowanie proponuje nam bank. Jednocześnie warto zdać sobie sprawę z tego, że odsetki nie są jedynymi kosztami, jakie są naliczane do pożyczanego kapitału. Tutaj należy jeszcze wziąć pod uwagę to, że wśród dodatkowych opłat znajduje się prowizja, opłata przygotowawcza, ubezpieczenie, czy też koszty związane z prowadzeniem konta osobistego.

Dlatego trzeba być wyjątkowo czujnym, ponieważ pod niskim oprocentowaniem, może kryć się wysoka prowizja. Często również bywa tak, że średnie oprocentowanie kryje za sobą bardzo niską prowizję. Najbezpieczniej zatem będzie zawsze sprawdzać Roczną Rzeczywistą Stopę Procentową, która obejmuje dosłownie wszystkie koszty związane z zaciągnięciem kredytu gotówkowego.

Na pewno kredyty gotówkowe są zdecydowanie bardziej korzystne w porównaniu do pożyczek pozabankowych. Tutaj Klienci mogą być pewni, że ustawa bankowa bardzo mocno pilnuje, by dodatkowe koszty nie przekroczyły pewnego progu. Natomiast w przypadku firm pozabankowych, mamy do czynienia ze zdecydowanie większą swobodą, przez co najwyższymi kosztami są te, które zaczynają się wkradać do przeterminowanego zadłużenia.

Kolejną zaleta kredytów gotówkowych na pewno jest to, że Klient może ubiegać się o naprawdę wysokie kwoty. W związku z tym mówimy o kredytach w wysokości nawet do 200 tys. złotych. Natomiast w firmach pozabankowych, najczęściej mamy do czynienia z kwotami wynoszącymi zaledwie kilka tysięcy złotych. Również rozłożenie na raty naszego zobowiązania, będzie zdecydowanie mniej obciążające dla naszego budżetu.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.